spot_img

(ВИДЕО)Баба седна на клавир и почна да свири: Со причина стана хит на Интернет!

- Advertisement -

Госпоѓица Ен, професорка по пијано одамна пензионирана , седна пред својот инструмент и почна да свири една од најпознатите композиции на Бетовен, „За Елиза“.

И не би било толку чудно, ако оваа баба нема 104 години кога е направена оваа снимка! Иако е во длабока старост, не и недостига вештина и јасно е колку и понатаму ужива да свирење.

Мис Ана има длабок поклон од нас ! Погледнете и сами зошто оваа баба стана полн погодок на интернет!

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ