spot_img

(ВИДЕО)Брачен пар ослабе 180 килограми: Велат не е со во исхраната, туку и нешто друго

- Advertisement -

Двојката Рид ослабела дури 180 килограми откако се венчале. Велат не се работи за исхрана, туку за нешто друго.
Јаделе оброци со повеќе протеини и зеленчук, помалку јаглехидрати, повеќе варени оброци.

Овој брачен пар ослабе преку 180 килограми. Тајната? Не се работи за исхрана, туку за радикални промени во животниот стил.

Дени и Лекси Рид се венчаа во 2015 година, а колку бил дебел парот најдобро покажуваат фотографиите од венчавката. Дени денеска ослабе нешто повеќе од 90, а неговата сопруга нешто помалку од 90 килограми.

Тоа беше целосна промена на животниот стил“, вели Дени, додека Лекси објаснува дека не се работи само за исхрана, туку и за промени во животниот стил.

Прво започнале со тестирање, а експериментот го завршиле пред две години. Без оброци од дома, без скромни оброци, никогаш не прескокнувале оброк и пиеле пијалоци без газиран пијалок или алкохол.

Јаделе оброци со повеќе протеини и зеленчук, помалку јаглехидрати, повеќе варени оброци. Пилешко и лосос, брокула и компири. Многу зумба и теретана, но и спортови на отворено.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ