spot_img

(ВИДЕО)Влегла во куќата со бебето и заплакала: Не знаела што и се случило!

- Advertisement -

Мајката живеела во постојан страв да не и го украдат детето и постојано била на штрек, а потоа еден ден животот и се превртел наопаку.

Шифон Периш влегла во куќата носејќи ја во раце својата осуммесечна ќерка Алис. Откако ја сними камерата, на нејзиното лице можеше да се забележи шок, неверување и солзи.

Како е можно? Парис и Алиса живееја во засолниште за бездомници. Мајката живеела во постојан страв да не и го украдат детето и постојано била на штрек.

Организација наречена „Humble Design“ во соработка со различни општества, не само со самохрани мајки ,целосно го опреми. Новиот дом има трпезарија, комплетно опремена кујна и спална соба, а Алис доби и опремена соба со многу играчки .

Волонтерите го уредија и нејзиниот двор , а Шифон рече дека ќе продолжи да работи за да може да го одржува својот нов дом.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ