spot_img

(ВИДЕО)Вработен во луксузен ресторан на Нусрет го подига бифтекот од 270 долари од подот и продолжува да готви

- Advertisement -

На ТикТок е објавено видео од ресторан на познатиот турски готвач Нусрет Гокче.

Неговите ресторани се познати по многу високите цени на храната, па многумина беа изненадени од потегот на еден вработен кому му паднал бифтек на подот, го подигнал и продолжил непречено да работи.

На видеото споделено на TikTok, пред вработениот има три шницли за сечење. Кога стигнал до вториот стек, со ненадејно движење го соборил третиот стек на подот.

На вработениот не му пречело тоа што му паднал скапиот стек од 270 долари, па продолжил да работи како ништо да не се случило.

Видеото за четири дена е погледнато милион пати, а реакциите за овој потег на вработениот постојано пристигнуваат.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ