spot_img

(ВИДЕО)ЕВЕ КАКО СЕ ПРАВИ НАЈУБАВИОТ ЛЕДЕН ДЕСЕРТ: Сендвич сладолед по ИТАЛИЈАНСКИ рецепт ќе ве воодушеви! 

- Advertisement -

Овој десерт е совршен за топлите летни денови, а во истиот ќе уживаат и децата и возрасните.

Уште еден плус е тоа што се подготвува многу лесно, а ќе ви бидат потребни само 4 состојки.

Потребни состојки:500 мл. слатка павлака,150 гр. маскарпоне сирење,200 гр. чоколадо и 200 гр. бисквити.
Начин на подготовка:

Изматете ја слатката павлака со маскарпонето. Во неа додајте ситно исечкано чоколадо (можете да измешате црно и бело), па добро измешајте.
Бисквитите потопете ги во млеко и наредете ги во калап, па врз нив ставете го филот. Одозгора ставете уште еден ред бисквити и ставете го калапот во замрзнувач 4 часа.

Погледнете ја целата постапка:

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ