spot_img

(ВИДЕО)Ова не е првпат „нарцисоиден лудак“ да удри шамар пред камера: Погледнете го моментот кога Вил Смит удри човек во Москва

- Advertisement -

Ваков шамар од Вил Смит – Шамар го видовме пред камера пред десет години..

Се спушти завесата на овогодинешната сезона на филмски награди. Златното момче по 94-ти пат прошета низ Холивуд и по претходната прилично мрачна награда врати малку гламур на црвениот тепих, а со тоа и на големите ѕвезди. Сепак, сето тоа остана во сенка на инцидентот во шоуто „Долби театар“, кое можеше да го носи името во стилот на „Дрим Фабрика“ – „Судир на сцената“. Имено, на Вил Смит не му се допадна шегата што Крис Рок ја направи на сметка на неговата сопруга.

Кога комичарот и рекол на Џејд Пинкет дека едвај чека да ја види во филмот „Приватна Џејн 2“, алудирајќи на нејзината избричена глава, Смит му пришол и го удрил заканувајќи му се „Не зборувај за мојата сопруга! и сочно пцуење.
Неколку минути подоцна, тој беше прогласен за најдобар актер за неговата одлична улога во драмата „Кралот Ричард“, во која го игра таткото на тениските легенди Серена и Венус Вилијамс .

-Сакам да им се извинам на Академијата и на колегите. Уметноста понекогаш го имитира животот. Изгледам како луд татко, исто како што рекоа за Ричард Вилијамс . Но, љубовта ве тера да правите луди работи – се правдаше Смит со солзи.
И додека некои се на страната на Смит и мислат дека шамарот е сосема оправдан затоа што Џејд Пинкет Смит ја изгубила косата поради болест , други бараат да му се одземе Оскар затоа што нема оправдување за таквото однесување.

Комичарката Рози О’Донел го опиша потегот на Вил како „тажно токсично-машки чин на нарцисоиден лудак“
Вил Смит – Шамар на премиерата во Москва ..

Сепак, ова не е прв пат Вил Смит да удри шлаканица или да му пријде на некого со сила. Пред десет години, на московската премиера на филмот „Луѓе во црно 3“, на проблематичниот актер му пријде холивудскиот прогонител Виталиј Седиук кој се обиде да го бакне, по што Вил му удри шамар.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ