spot_img

(ВИДЕО)ОДВРАТНО! Јагодите ги чувала во солена вода половина час, што се случило потоа ја ВЧУДОНЕВИДИ!

- Advertisement -

Доколку сте љубители на јагоди, тогаш сигурно нема да ви се допадне видеото кое Криста Торес го објави на Тик Ток.

Сепак, ова видео треба да се погледне бидејќи покажува колку е важно овошјето добро и внимателно да се мие.

Имено, Криста ги потопи јагодите во солена вода и ги остави 30 минути.
И тогаш на повеќето луѓе им се згади од својот живот кога покажа како од јагодите излегуваат мали црви !

Иако првата реакција на многумина беше дека никогаш повеќе нема да јадат јагоди, не треба да се биде толку драстичен.

На крајот на краиштата, доволно е овошјето да го потопите во сол или вода со малку оцет и ќе се ослободите од сите „непоканети“ гости.

@callmekristatorres WAIT FOR IT… Still trying to think happy thoughts today. #fyp #foryou #strawberrieswithbugs #bugsinstrawberries #rednoseday #got2bhome ♬ original sound – Krista Torres

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ