(ВИДЕО)ПОРАНЕШНA ПРЕМИЕРКА ТАНЦУВАШЕ ЗА ДА ГО ПРОСЛАВИ ЗАМИНУВАЊЕТО НА ЏОНСОН? Тереза ​​Меј фатена на КОНЦЕРТ, погледнете го САМО ОВА!

- Advertisement -

Откако Борис Џонсон поднесе оставка како премиер, се шпекулира дека поранешната премиерка би можел привремено да ја преземе функцијата

Поранешната премиерка Тереза ​​Меј вчера беше забележана во толпата како танцува на музика на фестивалот Хенли, откако Борис Џонсон објави дека се повлекува од премиерската функција.

Откако Борис Џонсон поднесе оставка од премиерската функција, се шпекулира дека поранешната премиерка би можела привремено да ја преземе функцијата.

Во меѓувреме се појави снимка од поранешната премиерка како танцува на концертот, но и коментари дека тоа е еден вид победнички танц во прославата на заминувањето на Џонсон.

Поранешната премиерка одговарајќи на новинарски прашања рече дека не верува дека ќе има привремен премиер.
Би сакал да видам некој кој сака да се концентрира на заздравување на поделбите, кој сака да ја обедини државата и да ја обедини партијата.

Тоа е најважното нешто за иднината. Загрижена сум кога гледам некои други земји и поларизацијата на политиката. Мислам дека мораме да се погрижиме да избегнеме да одиме по тој многу поларизиран пат на политиката и општеството – рече Меј на прашањето што очекува од личноста која ја презема премиерската функција.

- Advertisement -
spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ