spot_img

(ВИДЕО)Радикална одлука на газдата: Дознал дека работничката и нејзините деца се бездомници, еве што направил!

- Advertisement -

Спиевме и на автобуски постојки и во магацини. Немавме пари ниту за храна, му кажала на Енџел на газдата кој го криел неговиот вистински идентитет

Енџел, мајка на три деца, не се сомневала колку ќе и се промени животот за само еден ден. Имено, оваа внимателна жена и вредна продавачка завршила на улица кога останала бремена по трет пат .

Иако помина низ тежок период, видеото покажува колку е посветена на својата работа . Целосно посветена на својата работа, таа го обучуваше својот шеф Џои (кој го криеше неговиот вистински идентитет ) со целосно внимание и го поучи за сите тајни на „занаетот“

Џои во еден момент ја излажал дека пред шест месеци останал без работа и дека морал да ја затвори пицеријата поради силната конкуренција. Енџел го охрабри и му кажа во каква одлична работна средина дошол и дека ќе биде презадоволен од работата . Тогаш Џои ја прашал која е нејзината животна приказна.

“Забременив на 24 години. Бев менаџер во ресторан, но повеќе не можев да ја работам работата. Оттогаш ми беше навистина тешко. Извесен период бевме на улица . Сега живееме во Засолниште за бездомници. Таму сме две години “, откри Енџел, што го шокираше Џои.

„Но, не е важно, не сакам да ме сожалувате. Нам ни беше полошо . Спиевме на автобуски постојки и во магацини. Немавме пари ниту за храна . Но, ќе кажам едно – работите се подобруваат се додека туркаш напред “, оптимист е Енџел и во еден момент се расплака

Буквално моето срце е скршено . Јас одлучувам колку ќе ги платам работниците, а бидејќи еден од моите работници е бездомник, јас сум буквално болен “, призна Џои, кој и самиот пушти солзи поради тешката ситуација на Енџел.

Откако заврши снимањето, газдата не можеше да престане да размислува за Енџел и нејзиното семејство. Така, еден ден ја поканил на состанок кој засекогаш и го променил животот!

„Ти си лидерот што го сакаме во нашата компанија. Те унапредувам во асистент менаџер “, ѝ рекол нејзиниот шеф.

Енџел не можеше да престане да плаче од среќа и неверување, а кога слушна колку покачување доби, скокна да го прегрне шефот . Сепак, тоа не беше крајот на неговите изненадувања. Тој и дал чек од 250.000 долари за да може да обезбеди сместување за своите деца и истиот ден да се исели од прифатилиштето .

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ