spot_img

(ВИДЕО)ТОЛПА ТЕЛОХРАНИТЕЛИ ГО ЧУВАА ПУТИН ВО ТЕХЕРАН: Штом го откопча сакотои се упати кон автомобилот, сите го опколија!

- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин во вторникот пристигна во Иран на своето прво меѓународно патување надвор од границите на поранешниот Советски Сојуз од почетокот на операцијата во Украина, која практично ги прекина врските со Западот.

Путин во Техеран се сретна со иранскиот претседател Ебрахим Раиси и турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Тој во вторникот се сретна и со иранскиот врховен лидер Ајатолах Хамнеи, јавува иранската државна новинска агенција ИРНА.

„Многу сум задоволен што сум на гостопримлива иранска почва… Можеме да се пофалиме со рекордни бројки во однос на растот на трговијата“, рече Путин на билатералната средба со Раиси.

Сепак, сите го следеа моментот кога лидерот на Москва штотуку пристигна.

И додека британскиот медиум „Дејли мејл“ ја искористи оваа прилика да укаже дека „претседателот на Русија не може да оди“ на видеото на кое се гледа како Путин излегува од авионот на аеродромот во Техеран, сите пропуштија два важни детали!

Штом Путин излегол од авионот и се приближил до комисијата за добредојде за да се поздрави, неговите телохранители внимателно го набљудувале. Веќе за време на разговорот Путин си ја откопчал јакната, а штом тргнал кон црната лимузина, обезбедувањето го опколило од сите страни.

Во моментот кога се отвора вратата и Путин почнува да влегува во автомобилот, телохранителот го блокира погледот на рускиот претседател, но во еден многу краток момент се гледа дека рускиот претседател влегол во автомобилот без јакна. Тоа значи дека поради некоја причина го соблекол за неколку секунди додека стоел зад телохранителите, а претходно го олеснил овој процес кога го откопчувал.

И тоа не е најчудно. Во истиот момент кога вратата од автомобилот на Путин се затвора, а чуварите сè уште стојат наоколу, еден од луѓето од неговата придружба брзо се приближува до местото каде Путин влегол во автомобилот и почнува темелно да ја брише рачката на вратата (очигледно со влажно марамче) кое претходно го допре претседателот на Русија!

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ