spot_img

(ВИДЕО,ФОТО)КАКО ИЗГЛЕДААТ ИЛЈАДНИЦИ КОНЗЕРВИ НА АВТОПАТ: ПИВО ГО БЛОКИРА АВТОПАТОТ се судрија неколку возила, конзерви и цемент го затворија патот во Флорида

- Advertisement -

Автопат во Флорида беше блокиран со часови поради илјадници лименки пиво кои беа расфрлани откако се судрија пет полуприколки.

Сите ленти беа затворени откако полуприколка што превезуваше пиво удри во камиони паркирани на страната на патот.

Фотографиите направени од сообраќајната патрола на местото на настанот покажуваат толку истурени лименки пиво што патот едвај се гледа.

Автопатот на крајот беше повторно отворен неколку часа подоцна. Пријавени се само полесни повреди.
Според Тампа Беј Тајмс, две полуприколки се судриле на фреквентен автопат во средата наутро и застанале.
На помош застанале уште две полуприколки, како и еден пикап.

Петтата полуприколка – онаа што го носела пивото – не застанала навреме и удрила во паркирани возила.

Покрај пиво, по целиот пат се излеа и цемент што го превезуваше еден од камионите.

 

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ