(ВИДЕО)ЈАПОНСКИТЕ НАВИВАЧИ СО ОВОЈ ПОТЕГ ГИ ШОКИРАА КАТАРЦИТЕ А НА СВЕТОТ МУ ОДРЖАА ЛЕКЦИЈА

- Advertisement -

Јапонските навивачи уште еднаш покажаа дека имаат уникатна култура, и покрај тоа што нивната репрезентација не играше, тие останаа по крајот на натпреварот помеѓу Катар и Еквадор и го чистеа ѓубрето на стадионот.

Катарците се чудеа откако на натпреварот на кој нивнаат репрезентација загуби од Еквадор со 0-2, јапонските навивачи кои се нашле на отварањето на Светското првенство, решија да го исчистат ѓубрето на стадионот.

И додека домаќините во неверување снимаа што се случува, јапонските навивачи им објасниja дека не го прават тоа за камери, едноставно не оставаат ѓубре зад себе и ја почитуваат околината.

- Advertisement -
spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ