spot_img

(ВИДЕО)ЈА ОТКОРНА ВРАТАТА И ЈА ФРЛИ: Навивач на Саудиска Арабија во тотален транс – не знаел што прави

- Advertisement -

Неверојатната победа над Аргентина на Светското првенство во фудбал ги доведе навивачите на Саудиска Арабија во транс.

Така еден од нив во целосен транс ја откорнал вратата и ја фрлил надвор.

Потегот, кој не е лесно да се објасни, стана вирален на социјалните мрежи.

Тоа е едно од најголемите изненадувања во историјата на Светските првенства, а колку оваа победа им значи на Саудијците сведочи и веста дека кралот одлучил среда да биде државен празник за прославата .

 

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ