(ВИДЕО) Да те сакам е неизбежно: Пике страда поради Шакира, видеото од автомобилот го докажува тоа

- Advertisement -

Пике пати по Шакира, ова е доказ (видео)

Откако се појави веста за разводот на Шакира и Пике , поранешните сопружници постојано се под лупа на јавноста, а последното видео од фудбалерот е особено интересно.

Имено, еден навивач го снимил Џерард како заминува со својот автомобил по тренингот, видно сериозен и замислен, а ваквата глетка и не би била толку необична доколку од автомобилот не се слушнеше песната од Шакира.
Станува збор за песната „Inevitable“, која во превод значи „неизбежна“, а текстот е речиси автобиографски:

..Мислам дека некогаш бев неверен“. Не мора да го кажуваш ова, нема да се вратиш, добро те познавам. Небото е веќе уморно од дождот. Да продолжам да те сакам е неизбежно. Не можам да најдам начин да те заборавам“.

Иако песната е напишана во 2011 година, сличноста со моменталната ситуација е неверојатна и се чини дека не може подобро да опише низ што минуваат Шакира и Пике во моментов.

- Advertisement -
spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ