(ВИДЕО) Потресена мајка по масакрот: Тој е размазено, монструозно дете, тој беше во мојата куќа, а ќерка ми беше на неговиот список“,

- Advertisement -

Граѓани, но и основци и средношколци облечени во црно се собираат пред училиштето „Владислав Рибникар“ за да им оддадат почит на убиените во страшниот масакр во Белград.

Една мајка, видно потресена, викаше дека Коста е зло.

Го познавав дечкото, тој беше кај мене дома, тргнете ги тие лаги, родителите разговараа со него, не беше малтретиран – рекла мајката.

Не играше игри, не беше малтретиран, девојките беа заљубени во него. Тој беше разгалено, монструозно дете – рекла жената.

Таа со солзи изјави дека нејзината ќерка била на неговиот список.

Со солзи бараше да се отстрани транспарентот пред училиштето на кој пишува дека треба да се разговара со децата, бидејќи како што рече тоа не е вистина.

- Advertisement -
spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ