spot_img

(ВИДЕО) ПУТИН ЈА ЗАПРЕ КОЛОНАТА И ИЗЛЕЗЕ ОД АВТОМОБИЛОТ! Само овие ДВЕ ПРАШАЊА му ги постави наслучајните минувачи

- Advertisement -

Претседателот на Русија Владимир Путин го посети Калининград и по тој повод накратко разговараше со жителите на ексклавата.

Како што објави на својот Твитер профил, Фенси Скар од Би-Би-Си Мониторинг Путин ја запре својата колона за да разговара со локалното население на страната на патот околу 10 секунди.

„Дали се е во ред? “Да”

Гувернерот не ви пречи? “Не”

„Добро, имај убав ден“

Вчера Путин посети и училиште во Калининград , каде што разговараше со учениците за актуелни теми, вклучително и за војната во Украина.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ