spot_img

ВО ОВИЕ TРИ ЗНАЦИ СЕ РАЃАТ ФАТАЛНИ ЗАВОДНИЦИ: Буквално никој не може да им одолее, а мажите се фрлаат пред нивните нозе

- Advertisement -

Во продолжение дознајте кои жени важат за најголеми искушувачи во Зодијакот…

Тие се едноставно фатални за мажите поради нивната енергија, интелект, смисла за хумор, самодоверба и целокупната харизма што ја носат.

Лав Лавиците се полни со самодоверба и дури и да не се, тоа никогаш нема да го забележите. Затоа тие се магнет за мажите додека одат, се однесуваат и зборуваат како кралици кои поседуваат се. Не очекуваат ништо помалку од посилната половина која едноставно копнее да ги исполни соништата на оваа силна жена. Затоа што лавицата секогаш знае што сака, кога и како. Таа не се срами, не се крие и не поцрвенува. Настапува од тронот, обожава да е во центарот на вниманието и тоа е она што неодоливо ги привлекува мажите. Исто така, отвореноста на овие дами, нивната невоздржаност и ведриот дух го интригираат секој маж, колку и да го плаши. Едноставно е маѓепсан од Лавицата, прашање е само дали ќе го покаже или не.

Скорпија Таа е концепт на жена – сензуална, флертувачка, со продорни очи кои се незаборавни, огнени и страсни во кревет, би можеле да ја претставиме Скорпијата како сон на секој маж. Таа зрачи со сексипилноста со која се истакнува исто како и нејзините облини и сите женски атрибути со кои е обдарена. Тоа не значи дека е навредливо, напротив. Со многу префинет вкус за убавина и пред се за еротиkа, Скорпијата знае дека голотијата е едноставна и се сведува на шминка и облекување, имитирајќи ја „девојката од соседството“ за која знаеме дека е машки сон. Сепак, оваа жена е искрена и многу посветена во љубовта, па затоа одмаздата за неверството му е прилично горчлива. Ќе чека со години, но ќе се одмазди со тоа што ќе ве удри таму каде што сте најтенки.

Стрелец За разлика од фаталните Лавици и лутите Скорпии, жената Стрелец е духовита, гушкава и разиграна. На мажите им приоѓа како пријатели кои едноставно ја обожаваат додека не сфатат дека ја сакаат како сопруга, а не како сестра.

Дамите Стрелец се исклучително згодни, убави и привлечни. Нивниот авантуристички дух го тера мажот да ги оствари своите соништа, поради што оваа дама му влегува под кожа, така што животот без неа е бесмислен. Таа е радосна и жива, за неа нема никакви пречки или проблеми. Иако изгледа незрело и неодговорно, жената едноставно не го сфаќа животот премногу сериозно и се труди да ужива во него. А кој не го сака тоа покрај нив?

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ