МАЛИОТ ЛАВ ОД КРАГУЈЕВАЦ Е ЕДНО ОД 100 – те ДЕЦА ВО СВЕТОТ СО ВАКВА КОСА: Ќе се стопите кога ќе ги видите преслатките фризури на овие деца!

- Advertisement -

Во последно време на социјалните мрежи се почесто е можно да се видат слики од деца со многу необична коса. Нивната коса е надвор од контрола, главно русокоса и изгледа апсолутно преслатко.

Сликите на малите деца со оваа необична фризура го привлекоа вниманието на сите, а брзо беше откриено што е заедничко на сите нив. Само 100 деца во целиот свет имаат ваква коса, што се должи на синдромот на наелектризирана коса.

Во Србија барем засега знаеме дека има две такви деца. Едниот е момчето Лав од Крагуевац, а другиот Сергеј од Либан.

До шестиот месец Лео имаше многу малку коса, која потоа почна да расте, тоа не ни беше невообичаено во тоа време, но други веќе ја коментираа неговата коса – сега стана толку популарна што Лавот на сите им е препознатлив по неговата грива (се смее) – изјави мајка му Ивана за „Зена блиц“ и додаде:

Коментарите се навистина убави, нема човек кој не застанува кога ќе не запознае со ентузијазам да го коментира Лео, тој дефинитивно на сите им го разубавува денот со својот изглед.

Има и други ширум светот кои ја имаат оваа преслатка фризура, а многумина веруваат дека и самиот Алберт Ајнштајн го имал овој синдром, пренесува „The Sun“.

.

- Advertisement -
spot_imgspot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ