spot_img

НОСЕЛ ЦВЕЌЕ НА ГРОБ КОЈ НИКОЈ НЕ ГО ОДРЖУВАЛ! Ја открил страшната вистина за починатиот,и животот му се ПРОМЕНИЛ

- Advertisement -

Оваа приказна предизвика лавина коментари на мрежите, а целата ситуација покрена неколку прашања за вистинитоста на неверојатната приказна.

Маж од Британија сподели неконвенционална приказна за тоа како ја запознал својата сопруга откако ставил цвеќе на гробот на странец – кога подоцна открил дека тој е убiец. Тој објасни што му се случило во 2019 година, а сè изгледало толку неверојатно, како од филм!

Не се случува секој ден на луѓето да им се случува многу необична средба, која подоцна им го обележува животот. Сепак, токму тоа му се случи на Мато, но единствената разлика е во тоа што неговата приказна е полна со пресврти и ќе ве натера да ги погледнете надгробните споменици на непознати луѓе и да се запрашате за нивните животни приказни следниот пат кога ќе бидете на гробишта.

Неговата приказна започнува со тоа што тој често го посетувал гробот на татко му и забележал дека гробот покрај неговиот татко никогаш не бил украсен со цвеќиња , ниту пак го посетувале посетители.

Со текот на времето, тој станувал сè пољубопитен додека не ја погледнал надгробната плоча и не сфатил дека му припаѓа на 37-годишник кој починал на Божиќ.

Никогаш немал цвеќиња. Почина на Божиќ на 37 години и гледајќи тажна глетка почнав да му купувам цвеќе. Да, почнав да му купувам цвеќе на човек што никогаш не го запознав. Знам дека звучи чудно, но почнав да мислам на него како пријател – напишал Мет.

Додека почнал да се прашува дали споделува непозната врска со мажот и да размислува што би можело да ги поврзе, Мет решил да го пребара неговото име на Интернет и да види дали може да дознае повеќе за него.
Сепак, не очекувал дека ќе дознае дека човекот е всушност убiец.

Откако открил за кого станува збор, не е чудно што се чувствувал виновен за жртвите на овој убiец. Бараше каде се закопани и отиде да се извини. Додека се извинувал на гробот, одеднаш зад него се појавила жена која го прашала кој е тој и зошто разговара со гробовите на нејзината тетка и баба и дедо.

Мет немаше друг избор освен да објасни во каква неволја се наоѓа. Жената забележала дека и е чудно, а сепак „прилично слатко“, а Мет потоа ја поканил на пијачка.

Две години подоцна, овие двајца млади се венчаа.
Оваа приказна предизвика лавина од коментари на мрежите, а целата ситуација покрена неколку прашања во врска со вистинитоста на неверојатната приказна откако беше првично објавена.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ