spot_img

ТУРИСТИ ШОКИРАНИ ОД НАВИКИТЕ НА ШВАЈЦАРЦИТЕ! Нема да верувате како се враќаат од РАБОТА: Бесплатно е и многу ЧУДНО, но уживаат!

- Advertisement -

На социјалната мрежа TikTok, корисник кој ја посетил Швајцарија неодамна снимил видео за културните разлики во оваа земја, кое брзо станало вирално.

Нема да верувате во ова, но во Швајцарија некои луѓе се враќаат дома од работа – по река – вели шокиран Нил на видеото.

Тој објасни дека мештаните имаат навика едноставно да ги ставаат своите работи во водоотпорна кеса, да скокаат во Рајна и практично да лебдат до дома.

Ја користат речната струја за да се вратат од работа. Притоа вежбаат, се сончаат и прилично уживаат; тоа е убав живот – додаде Тиктокерот. Оваа активност е толку интересна за неупатените луѓе што стана дури и туристичка атракција.

Тоа е мојата омилена работа во Базел . Секој од нив има водоотпорна кеса наречена „wicklefisch“. Таа е во форма на риба, а сите пловат по Рајна бидејќи струјата е толку силна – возрасни, деца, кучиња. Тоа е многу забавно – изјави Алекса, друга блогерка која патува низ светот.

Ова е една од најзабавните работи што сум ги направил во некој европски град. Сепак, имајте на ум каде ќе излезете од реката. Мора да го испланирате ова бидејќи е потребно некое време за да се оттргнете. Пливајте на десната страна на реката, бидејќи чамците и триковите ја користат левата страна – додаде блогерката.

Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ