spot_img

УРНЕБЕСНО ВИДЕО, МАКЕДОНСКИ НАВИВАЧ ЗА БУГАРСКИ МЕДИУМ: Вие го имате Заев и Азис, а ние Гоце Делчев, Горан Пандев

- Advertisement -

На социјалните мрежи се појави видео на кое македонски навивач за бугaрски медиум објаснува што мисли за Бугарија и бугарскиот народ.

Тој вели дека бугарскиот народ е добар, дека тамошните девојки се убави. При тоа наведува кои познати револуционери ги има Македонија, а кого има Бугарија.

„Вие го имате Заев и Азис,Милко малката а ние Гоце Делчев, Горан Пандев, Јане Сандански“, рече тој.
Македонија е вечна, Македонија ги има најубавите девојки во светот.

Другиот навивач порача дека никој не треба да ја продава Македонија, таа била и ќе постои, да живее Р.Македонија.
Да го погледнете видеото кликнете ТУКА

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ