spot_img

(ФОТО)ЗА САМО 5 ЗБОРА ЗЕДЕ 100.000 евра! Најскапиот стих на Марина Туцаковиќ – И донесе многу пари, а погледнете кој го испеа!

- Advertisement -

Марина Туцаковиќ остави неизбришлива трага во домашната музика со своите зборови, стихови и песни. Речиси и да нема човек кој не знае песна напишана од Марина.
Нашиот најпознат композитор почина во 67-та година од животот откако ја загуби долгата и тешка битка со опасна болест .

На погребот на Марина Туцаковиќ беше речиси цела естрада, како и бројни фанови и пријатели. По нејзината смрт се јавија многу пејачи за кои Марина правеше безвременски хитови и со тешко срце се простија од неа.

Меѓу нив беше и пејачката Неда Украден, која беше длабоко потресена од смртта на Марина. Неда Украден истакна дека Марина соработувала со луѓе од цела поранешна Југославија и дека нема човек што не ја обожава. Додала и дека сака да се дружи со луѓето со кои соработувала. Имаше голема почит кон своите соработници и никогаш не беше суетна, а на крајот емотивно порача дека Марина ќе им недостига на сите.

Неда еднаш го откри најскапиот стих кој на Марина и донесе повеќе од 100.000 евра. Марина Туцаковиќ направи хит од песната „Зора је“, пишувајќи само еден стих за песната, за што заработила голема сума на пари..

„Песната ми ја напиша покојниот Ѓорѓе Новковиќ и двајцата неколку пати се расправавме за самиот наслов на песната. Прво ја нарековме „Јоване, зора је“, па „Милан, зора је“. последната верзија е „Зора је “ .

Познатата хитмејкерка Марина Туцаковиќ почина на 19 септември 2021 година по долго и тешко боледување.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ