spot_img

(ФОТО)МАЖ НАЈДЕ ФОТОГРАФИЈА ОД СОПРУГАТА СНИМЕНА 11 ГОДИНИ ПРЕД ДА СЕ ЗЕМАТ: НЕ МОЖЕЛ ДА ПОВЕРУВА ШТО ГЛЕДА НА НЕА

- Advertisement -

Брачен пар вели дека нивната врска била „запишана во ѕвездите“ откако сопругот се забележал на нејзината фотографија од пред 11 години, кога не се познавале. Је, кој сега има 35 години, и Ксу го посетија Кингдао во источна Кина во 2000 година со нивните семејства . Денеска се во брак пет години, а во тоа време беа тинејџери кои не се познаваа.

На фотографијата е млада Ксу во бел фустан, додека во позадина е младиот човек кој подоцна ќе и стане сопруг. Џе вели дека веднаш го препознала на фотографијата, бидејќи и тој има своја, која е направена истиот ден, на истото место.

Кога ја видов фотографијата се изненадив и почувствував морници по целото тело. Тоа беше мојата поза за фотографирањето – изјави тој за „Сина њуз“ и додаде дека самиот се фотографирал и објавил фотографија во иста поза, само од различен агол, на социјалните мрежи.

Џе, кој сега е татко на близнаци, рекол дека биле во куќата на неговата свекрва каде што гледал стари фотографии од сопругата за да види на кого повеќе личат нивните деца. Потоа се виде во аголот на фотографијата и возбудено извика дека тоа е тој.

Знаев дека и мојата сопруга е во Кунгдао на одмор, но останавме на тоа затоа што тогаш не се познававме – рече тој, објаснувајќи како се збунил кога ја видел фотографијата.

Двојката, која се запознала во 2011 година, а се венчале една година подоцна, велат дека и двајцата биле многу изненадени, но и среќни, верувајќи дека нивната врска е судбинска .

Мојата сопруга вели дека не знам да бидам романтичен. Ќе ја покажам нејзината романса – изјави Џе, која фотографиите ги објави на социјалните мрежи, а тие станаа вирални.

Се чини дека Кунгдао е навистина еден од најпосебните градови (за нас) – рече тој. – Кога децата ќе пораснат, повторно ќе го посетиме Кунгдао и целото семејство ќе се слика таму – заклучил тој.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ