spot_img

(ФОТО)ЧОВЕКОТ КОЈ ЈА ИСЧИСТИ УЛИЦАТА ОД ДЕМОНОТ! За овој човек тврдат дека го убил МОНСТРУМОТ ОД ЦЕТИЊЕ: Улица да крстат по тебе ЈУНАКУ!

- Advertisement -

Социјалните мрежи од синоќа зовреа со информацијата дека Вук Бориловиќ во крвава веселба во Цетиње наводно бил сопрен од сограѓанин на Н.К.

Бориловиќ околу 16 часот уби 11 лица, а рани уште четворица, од кои тројца се во животна опасност.
На Инстаграм профилот pg_forass објавена е фотографија од човекот за кој се тврди дека го убил Бориловиќ, а во коментари луѓето му даваат поддршка.

Човекот кој ја исчисти улицата на Цетиње од демон! Херој, херој! Спасивте неколку животи денес! Таа улица треба да се вика по тебе! Затворот не е за вас затоа што не го прекршивте законот, се браневте, спасивте голем број ваши соседи, кумови, пријатели, живееле 100 години. Нено, цела Црна Гора е со тебе во овие тешки времиња!

Тажно беше да се каже нешто, но за тебе човече, Господ да те чува, за тебе слободата е налог на храброст затоа што спаси полош чин.

Правејќи зло бранејќи се од злото, таму нема криминал.

За потсетување, дежурната обвинителка Андријана Настиќ изјави дека во Цетиње загинале девет лица, додека двајца им подлегнале на раните во Клиничкиот центар во Подгорица.

Од 11 убиени, две се деца, рече Настаиќ. Таа посочи и дека Бориловиќ бил убиен од негов сограѓанин .

На социјалните мрежи се прошири информација дека Бориловиќ наводно го убил Н.К и со тоа го спречил да убие повеќе сограѓани.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ