spot_img

ЈАС СУМ МУСЛИМАНКА И БОЈАДИСУВАМ ЈАЈЦА ЗА ВЕЛИГДЕН: Риалда со својот СТАВ започна лавина на мрежите, и СЕ ОБЈАСНИ ДЕТАЛНО!

- Advertisement -

Пејачката и поранешна задругарка Риалда Карахасановиќ почувствува потреба да се огласи по повод празникот и да им објасни на сите кои ја следат на социјалните мрежи како стојат работите.

Таа истакна дека и покрај тоа што е муслиманка бојадисува јајца за Велигден. Дека социјалните мрежи се „преполни“ со примитивизам, национализам и лажни луѓе (лажни моралисти, лажни верници и сл.) е позната ситуација. Да се ​​разбереме, ништо не ме чуди.

Непишано правило е дека секоја година, кога започнува Рамазан, има неколку кои сакаат да се претстават како голем верник со својот „став“ и сето она што тие „мислат“ е надвор од нивното (обично ограничено) размислување, најчесто доаѓа до осуда – ја започна презентацијата на Риалд.

Отсекогаш се плашев од неписмени и примитивни будали, кои верувам дека не ги читале од џет сетот хроники во дневните весници, но затоа се д-р, м-р, но обичен идиотизам на социјалните мрежи – напиша таа на Инстаграм.

Јас сум Риалда Карахасановиќ, ќерка на Сабрина и Амир. Родена сум на 12 ноември 1992 година во Сараево и живеев таму 24 години. Да, јас сум муслиманка кој помага за Бајрам, Божиќ (католички и православни) Велигденски оброци.

Јас бојадисувам јајца, ја украсувам елката, ги посетувам сите верски институции затоа што Господ е еден – додаде Риалда.

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ