spot_img

Јелена Карлеуша пред Нова година навести проблеми: Бракот ми трае само и исклучиво затоа што го одржував

- Advertisement -

Јелена Карлеуша се обиде да го спаси бракот..

Новата година на јавната сцена започна со тресок. Наместо Божиќ да го слават во мир, љубов и радост, Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се најдоа во ударни вести низ регионот, а поводот е спротивен од она што го прогласува духот на празникот.

Популарната пејачка побарала помош од полицијата бидејќи нејзиниот сопруг физички ја нападнал. Наводно и удрил шамар на празничната трпеза во семејната вила на Дедиње , поради што добил забрана за приближување во траење од 48 часа.
Изворите велат дека популарната пејачка, која неколку дена претходно одржа спектакуларен концерт во центарот на Белград, по драмата била целосно скршена. Но, ова не е прв пат…

Пред две години се пожалила дека сопругот психички ја малтретирал и и ја вртел раката, но тој негирал се и рекол дека се расправале бидејќи имаат несогласувања во бракот. Што и да се случило, тогаш успеале да го решат проблемот. Сепак, приказната се повтори.

Јелена Карлеуша се мажи за Hello magazine! коментираше вака
Дека немаат рози во бракот може да се заклучи од интервјуто што таа го даде за новогодишното издание на магазинот „HELLO!“ , кога на прашања за нејзиниот приватен живот одговараше на прилично дипломатски начин.
– Петнаесет години се борам за зачувување на бракот. Мислам дека жените секогаш се повеќе наклонети кон таа институција.

Таа не прецизираше за каква тепачка се работи и дали се работи само за традиционалната женска. На забелешката на новинарката дека веројатно е погрешно напишано бројот на години, бидејќи нејзиниот брак трае од 2008 година, таа рече:
– Математиката никогаш не ми била силна страна, особено тие мали бројки. Колку и да сум мажена, тоа трае само и исклучиво затоа што го одржував. Жената е столб и столб на секое семејство. Сите жени на Балканот се борци од тој вид, ми се чини.

Прашањето беше дали мисли дека сега кога Душко ја заврши играчката кариера таа борба ќе треба да биде пожестока или се ќе биде полежерно.
– Интересно е што такви прашања никогаш не им се поставуваат на мажите. Еве идеја, прашај го ова, Душко. Можеби тој има визија за неговата борба со бракот во иднина.
Јасно беше дека Јелена не сака многу да зборува на оваа тема, барем не во онаа мера што можеше во претходните години. Но, на настапот во Собранието најголема поддршка дадоа нејзиниот сопруг и ќерките . Семејството е секогаш безбедно засолниште, логичен заклучок кој се наметна. Сепак, бракот е друга приказна, а по актуелната случка тој без сомнение влегува во ново и многу сериозно искушение. Ќе видиме дали ќе издржи овој пат.

Извор/Hellomagazine

- Advertisement -
spot_imgspot_img
spot_img

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ