spot_img

admin

6434 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Видео: земјотреси во Грција, оштетени повеќе куќи, згради

Грција утрово е погодена од серија земјотреси од кои најсилниот со јачина од 6 степени по Рихтеровата скала. Епицентарот на потресот е кај островот Кирт,...

СИНОТ НА АРКАН МИХАЈЛО БИЛ НАЈПОСАКУВАН МАЖ НА ЈУГОСЛАВИЈА Мислеа дека ќе се ожени со оваа Македонска пејачка

Михајло Ражнатовиќ сега живее далеку од Србија и не е експониран во медиумите. Малку се знае за неговиот живот, освен што е роден и...

Недостига храна во Британија, граѓаните панично ја купуваат, Борис Џонсон бара помош од Бразил

Бразилскиот претседател Jаир Болсонаро оваа недела се состана со британскиот премиер Борис Џонсон на маргините на Генералното собрание на ОН во Њујорк. Коментирајќи за нивната...

(ВИДЕО) Градоначалникот кој се прослави со одземање на службени возила веднаш по стапување на функција, сега се прослави со нова снимка советничка го јава

Снимка на која се гледа како девојка во канцеларија седи на грбот на градоначалникот на Бања Лука Драшко Станивуковиќ се шири на социјалните мрежи. Се...

Папа Франциск: Не ги затворајте вратите за мигрантите

За време на неделната проповед, папата Франциск повика да се прифатат мигрантите и да не им се ускратува надежта, истакнувајќи дека „секое затворање води...

admin

6434 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
spot_img