spot_img

admin

7092 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

Недостига храна во Британија, граѓаните панично ја купуваат, Борис Џонсон бара помош од Бразил

Бразилскиот претседател Jаир Болсонаро оваа недела се состана со британскиот премиер Борис Џонсон на маргините на Генералното собрание на ОН во Њујорк. Коментирајќи за нивната...

(ВИДЕО) Градоначалникот кој се прослави со одземање на службени возила веднаш по стапување на функција, сега се прослави со нова снимка советничка го јава

Снимка на која се гледа како девојка во канцеларија седи на грбот на градоначалникот на Бања Лука Драшко Станивуковиќ се шири на социјалните мрежи. Се...

Папа Франциск: Не ги затворајте вратите за мигрантите

За време на неделната проповед, папата Франциск повика да се прифатат мигрантите и да не им се ускратува надежта, истакнувајќи дека „секое затворање води...

Германците ги седнаја на иста маса Заев и Мицкоски

Премиерот Зоран Заев и опозицискиот лидер Христијан Мицкоски, во германската амбасада во Скопје, заедно ги следат известувањата од денешните парламентарни избори во Германија. Инаку, и...

ДЕНЕС СЕ СЛАВИ ГОЛЕМ ПРАЗНИК, ОВИЕ ОБИЧАИИ ТРЕБА ДА СЕ ИСПОЧИТУВААТ: Вистинските верници на Крстовден јадат само ДВЕ работи

Денеска, 27 септември, Македонската православна црква и верниците го слават Крстовден, голем празник во спомен на денот кога беше пронајден и ископан Светиот крст...

admin

7092 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
spot_img