spot_img

admin

7092 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

КАДЕ СÉ ИМА ИСЕЛЕНИЦИ ОД МАКЕДОНИЈА: Некои се попишале онлајн и од најдалечните егзотични острови

Според податоци на Државниот завод за статистика од онлајн попишувањето, во некои далечни и егзотични држави и острови живеат мал број иселеници од Македонија...

Се смета за најмоќниот лек ретко во која куќа го нема со неговото консумирање ќе се препородите

По навика како и обично,пред да посегнете по разни апчиња, дајте и шанса на природата. Првото место на листата на природни лекови го заземаат...

Д-р Докиќ Да не се плашат, оние кои прележале ковид и да немаат антитела, заштитени се

Пулмологот Дејан Докиќ во вечерашното гостување на телевизија Канал 5 рече дека тој е апсолутно против давање антибиотик на ковид-пациенти и посочи дека лицата...

Заев, Дали ќе стиснеме заби и ќе бидеме Европејци без да менуваме нешто од нашата историја зависи од нас

Јас, моите деца, моите родители сме учеле сето тоа што го учат сите во нашата земја а тоа е дека Втората светска војна е...

Др. Мехмедовиќ Третата доза ќе значи стабилен имунитет во борбата со Ковид-19

По препораката на Националниот комитет за имунизација вакцина „Фајзер“ од понеделник ќе примаат граѓаните на возраст над 60 години, здравствени работници без оглед на...

admin

7092 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
spot_img