spot_img

admin

5043 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ

НА ДЕНОТ НА СВАДБАТА, БАБА ми го кажа ова, И БЛАГОДАРАМ 30 години во брак, немав никакви проблеми, ниту со сопругот, ниту со децата

Ако вашиот семеен живот се распаѓа, децата не слушаат, време е да се свртиме кон мудрите совети на нашите стари. Ова се упатствата што ми...

Терапијата за Ковид 19 што ја прими Трамп достапна и во Македонија ја примиле 20 пациенти

Вчера внимание предизвика веста дека моноклонална „коктел терапија“ со антитела, која лани ја прими поранешниот претседател на САД Доналд Трамп, ја има и кај...

(Фото)Додека сите се појавуваат со своите партнери, Антонио Бандерас на црвениот тепих со својата убава ќерка

Холивудската актерска ѕвезда Антонио Бандерас се појави на свеченото отворање на 69 меѓународен филмски фестивал во Сан Себастијан Шпанија. Славниот актер на црвениот килим пред...

Одличен старски лек против болка во грло, само помешајте вода и овој зачин, веднаш ќе ги бликира вирусите и бактериите

Го намалува ризикот од инфекции на устата и грлото и го ублажува воспалението Постуденото време што ни доаѓа, влијае и на почести настинки, а еден...

Можно олабавување на рестриктивните мерки, пад на новозаразени за четири проценти

​Вчерашната ковид-статистика покажа пад на бројот на новозаразени за три до четири процентни поени. Ако претходните денови бројот на нови случаи од вкупниот број на...

admin

5043 ПОСТОВИ
0 КОМЕНТАРИ
spot_img