spot_img
ПочетнаВЕСТИ

ВЕСТИ

Наскоро нови ОЛЕСНИТЕЛНИ правила за добивање германско државјанство

Странците кои живеат во Германија повеќе нема да мора да се откажуваат од своите пасоши за да добијат германско државјанство, а можат да аплицираат...

ТРАГЕДИЈА ВО ГРЦИЈА: „Многу мрдаше додека го држев во раце и падна во водата: Беа зборовите на мајката а еве што всушност се случило

Невидена трагедија се случила во Грција на Нова година, телото на 11-месечно девојче е пронајдено вчера на браната на реката Алијакмонас кај Верија во...

ТАГА ДО НЕБО, БАЛКАНОТ ТАГУВА ПО УШТЕ ЕДНА ЅВЕЗДА

Почина Масимо Савиќ, соопшти неговото семејство. Имаше 60 години. „Нашиот татко, сопруг, гордост и љубов, Масимо Савиќ, не напушти по кратка, но херојска борба. Иако го...

(ВИДЕО)ПОТРЕСНА снимка од момче со Даунов синдром: Беше отстрането од бината за време на Божиќната претстава во неговата градинка

На социјалните мрежи се шири видео од Широки Бријег во Босна и Херцеговина , на кое се гледа како момче со пречки во развојот...

(ВИДЕО)За влакно избегната трагедија на прославата: Меси и уште четворица се спасија во последен момент

Авионот со светските шампиони од Катар слета рано наутро по средноевропско време во Буенос Аирес. Илјадници Аргентинци излегоа да ги поздрават националните херои. На улиците...
0фановикако
3,676следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics