spot_img
ПочетнаВЕСТИ

ВЕСТИ

НИКОЛА ГРУЕВСКИ НА ФЕЈСБУК, ЗА ПРВ ПАТ КАЖА ШТО ТОЈ НАПРАВИЛ, ДА СЕ ИЗГРАДИ МИЛЕНИУМСКИОТ КРСТ НА ВОДНО

20 години од изградбата на милениумскиот крст на врвот на Водно, денес еден со симболите на Скопје Кон крајот на 2001 година бев министер за...

(ВИДЕО,ФОТО)КАКО ИЗГЛЕДААТ ИЛЈАДНИЦИ КОНЗЕРВИ НА АВТОПАТ: ПИВО ГО БЛОКИРА АВТОПАТОТ се судрија неколку возила, конзерви и цемент го затворија патот во Флорида

Автопат во Флорида беше блокиран со часови поради илјадници лименки пиво кои беа расфрлани откако се судрија пет полуприколки. Сите ленти беа затворени откако полуприколка...

НАКЛОН ДО ЗЕМЈА, ЌЕРКИ НА ПОЧИНАТ ПАЦИЕНТ СПАСИЈА НЕКОЛКУ ЖИВОТИ: 46-годишен пациент доби срце, бубрезите ќе бидат пресадени на млади пациенти

Министерството за здравство соопшти дека денеска на Клиниката за државна кардиохирургија, 46-годишен пациент со тешка срцева болест добил срце од починат донор и нова...

ВУЧИЌ ПОВТОРНО НАЈАВИ ПОМОШ ЗА МАКЕДОНИЈА И МАКЕДОНСКИОТ НАРОД

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ денеска зборувал за економските тешки времиња во Европа и како тоа ќе се одрази на Србија. Според него, во Европа,...

Цената на лебот во Македонија ќе продолжи да расте, можно отпуштање работници и затворање фирми

Компаниите од мелничко-пекарската индустрија најавија зголемување на цената на лебот и на пекарските производи ако не добијат субвенционирана струја од државата. Велат дека жито и...
0фановикако
3,495следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics