spot_img
ПочетнаВЕСТИ

ВЕСТИ

Убави вести од влада, ЌЕ СЕ ВОВЕДУВА БЕСПЛАТЕН ДРЖАВЕН WIFI До крајот на годината ќе се изготви листа на локации

Владата го задолжи Министерството за информации да ги консултира телекомуникациските оператори и општините за реализација на проектот. Владата планира да обезбеди бесплатен државен WiFi на...

Република Српска забрани увоз на грозје од Македонија

Причина за стопирањето на пратката е зголемената содржина на пестициди. При редовниот преглед на пратка храна од растително потекло при увоз, надлежниот инспектор извршил земање...

Можно олабавување на рестриктивните мерки, пад на новозаразени за четири проценти

​Вчерашната ковид-статистика покажа пад на бројот на новозаразени за три до четири процентни поени. Ако претходните денови бројот на нови случаи од вкупниот број на...

Мицкоски по локалните избори доаѓа ново парламентарно мнозинство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во гостувањето на Сител рече дека ќе биде кампања на која ќе зборуваат за иднината и за проекти. Ќе зборуваме...

ЗАЕВ ЗА ПРЕДВРЕМЕНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ Не можам да кажам не, ако граѓаните гласаат спротивно на очекуваното

Не може да се исклучи дека ќе има предвремени парламентарни избори , по локалните, доколку граѓаните покажат дека не се согласуваат со политиките на...
0фановикако
3,586следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics