spot_img
ПочетнаВЕСТИ

ВЕСТИ

Од Вторник ЗАДОЛЖИТЕЛНО, имајте го ова во вашето возило за да не ве казнат

Од 15 ноември почнува да важи задолжителната обврска за носење зимска опрема во возилата. За возачите на автомобили, џипови и лесни камиони е задолжително...

(ВИДЕО) Циркузот продолжува, Арсовска кон Славески: Хитлер!

Тензично беше денеска во Советот на Град Скопје откако дојде до нова расправија помеѓу градоначалничката Данела Арсовска и претседателот на Советот, Трајко Славески. Расправијата беше...

„ТОА ШТО КОСОВО ЗА ДВА ДЕНА ГИ СПАКУВА МЕДИЦИНСКИТЕ СЕСТРИ ПОКАЖУВА ДЕКА ЗА РАЗЛИКА ОД НАС – КОСОВО Е ДРЖАВА!“

Пред неколку дена немил натсан го потресе регионот, откако се појави снимка каде во Дом за стари лица во Косово медицинска сестра малтретираше повозрасна...

СЕ ОГЛАСИ ТАТКОТО НА НАСИЛНИЧКАТА ОД ДОМОТ! Ќерката на старицата вели дека забележала траги на насилство и предходно

Косовската полиција уапси три лица осомничени за физичко насилство врз постара жена и им е одреден 48 часа притвор, јавува Радио Слободна Европа на...

TAЖЕН КРАЈ, за најстарата слаткарница во Истанбул

Легендарната слаткарница „Лебон“, којашто се наоѓа во центарот на Истанбул, Турција, ги затвора вратите поради превисока кирија. Слаткарницата, според сопствениците, во Турската Држава работи веќе...
0фановикако
3,586следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics