spot_img
ПочетнаЖИВОТ

ЖИВОТ

НА 15 ГОДИНИ ЗАМИНУВА ВО СЕЛО ДА УЧИ ОД СЕЛАНИТЕ ДА СЕ БОРИ НИЗ ЖИВОТ, ОЖЕНЕТ Е ЗА НАРОДНА ПЕЈАЧКА: Чудниот животен пат на...

Кинескиот претседател Си Џинпинг има многу необична животна приказна, а оваа има неколку интересни факти. Кинескиот претседател Си Џинпинг скоро беше во тридневна посета на...

(ФОТО) СТАВЕТЕ ГО ОВА ВО САКСИЈА И ЦВЕЌЕТО НИКОГАШ НЕМА ДА ОВЕНЕ: Одличен трик на искусни цвеќари за растенијата секогаш да изгледаат свежо

Ви носиме трик со кој цвеќињата никогаш не венеат, а тоа е многу едноставно. За да бидат беспрекорни, цвеќињата бараат посебна грижа, а постојат различни...

(ВИДЕО) ЈЕЗИВА МИСТЕРИЈА СТАРА 35-ГОДИНИ, ЈА ЗЕЛЕДУВА КРВТА ВО ВЕНИ: Имала само 9 години кога среде бел ден ИСЧЕЗНА БЕЗ ТРАГА

По киднапирањето, исчезнувањето на Мишел Гарет стана еден од најинтересните случаи во земјата. Едно саботно утро во ноември 1988 година, 9-годишната Мишел Гарет и нејзината...

(ВИДЕО) Кај нас не би се случило ни наредните 100 години: Полицаец од САД го фатил својот шеф како вози пијан

32-годишен капетан на полицијата во Оклахома Сити е на платено административно отсуство откако бил уапсен за возење пијан. Снимката од инцидентот од камерата на телото...

Како да препознаете дали вашето дете под стрес: Овие знаци го покажуваат тоа

Нe треба да нагласуваме дека живееме во време на зголемен стрес. Светот каков што го знаеме претрпе драстична промена, а на тоа не се...
0фановикако
3,743следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics