ПочетнаЖИВОТ

ЖИВОТ

(ВИДЕО)ЗНАЕЛА ДЕКА НЕЈЗИНИТЕ 3 СИНА ЌЕ ЗАВРШАТ ТРАГИЧНО, НО НЕ МОЖЕЛА ДА ЈА СПРЕЧИ НИВНАТА СМРТ: Видовитата Зорка живеела во агонија

Водовита Зорка им ја предвиде судбината на многу луѓе, а успеа да ја предвиди и својата. Сепак, таа не можеше да ја спречи трагедијата. Зорка...

(ВИДЕО) Погледнете ја најскапата куќа на светот, сопственикот е Украинец

Оваа импозантна куќа на е ставена на продажба уште од 2017 година, а во 2019 Ринат Ахметов, милијардер од Украина, ја купил за 220...

ЛОВEЧКА САЛАТА: Повкусна и подобра од пинџур и ајвар заедно – ЗИМСКА САЛАТА која мора да ја подготвите што побрзо

Хантерс салата е салата која се подготвува од сето она што ви останало кога сте подготвувале пинџур, ајвар, варен домат. Ако сакате пинџур и ајвар...

ОВИЕ 3 НАМИРНИЦИ КАКО ЛУДИ ГО АКТИВИРААТ ХОРМОНОТ НА СРЕЌАТА: Кога ќе слушнете кои се, веднаш ќе притрчате до ФРИЖИДЕР

Храната навистина може да влијае на нашето расположение, влијае на нашите хормони, а со тоа и на нашата среќа. Ако сакате да го подобрите вашето...

МАРШАЛОТ БЕШЕ ВИСТИНСКИ ГУРМАН НО МОЖЕШЕ ДА ЈАДЕ САМО 1 ЈАДЕЊЕ СЕКОЈ ДЕН: Личниот готвач на Тито често го правеше ТОКМУ ОВА

Претседателот Јосип Броз Тито бил одличен гурман, а неговиот готвач Миќа измислил преку 200 јадења само за да му угоди, вклучувајќи ја и познатата...
0фановикако
3,872следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics