spot_img
ПочетнаРЕЛИГИЈА

РЕЛИГИЈА

Денес преподобен Киријак Отшелник Зошто 12 октомври е најнеобичниот ден во годината!

Денес , 12 октомври, христијаните го слават празникот што луѓето го сметаат за најневообичаен ден. Празникот на преподобен Кирјак Отшелник , како празник со векови,...

Колку пари би требало да оставаме во црква? Прашање што си го поставува секој верник

Hиe нe дaвaмe зaтoa штo нa Бoгa мy ce пoтpeбни нaшитe пapи; дaвaмe зa дa ja пoĸaжeмe нaшaтa блaгoдapнocт и зaвиcнocт, a зa вoзвpaт...

Молитвa за синот: неколку силни молитви за заштита, среќа и здравје

Го сакам моето дете, но понекогаш мојата љубов не е доволна за да го заштитам, не е доволно секогаш да бидам близу и да...

Денес е голем празник посветен на децата што треба да направите на овој ден

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) утре е 17 септември. Денес Св. маченички Вера, Надеж и Љубов и мајка им Софија. На овој ден именден празнуваат:...
0фановикако
3,368следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics