spot_img
ПочетнаUncategorized

Uncategorized

Суровата реалност во нашата држава: Колку и да се трудиш да останеш во државава и да сакаш да успееш, едноставно државата не ти го...

Студираш 6 години, стажираш уште 6 месеци, полагаш испит за лиценца за работа и доаѓаш до степен каде што треба да одиш на платена...

Божидар: Остана еден живот прерано скинат, еден сон недосонуван, една младост неизживеана. Останаа родители што секогаш ќе живеат со празнина и болка

За жал ова не е прв случај во битолската болница пациент да почине после инфузија. Во 2013–та имаше случај кога место инфузија пациентот добил...

(ВИДЕО)Вистинско чудо на природата: Станала седа на 12 години, а денес изгледа вака

На Зои Миола (25) првите бели влакна ѝ се појавиле кога имала само девет години. Првиот сребрен прамен во нејзината коса го забележал нејзиниот татко,...

Сопругата на Апасиев Тамара: На крај се, се враќа како бумеранг

Фушерското сработување на сопствените обврски, на крај се враќа како бумеранг. Патиштата кои ги правите се и за ваша употреба, зградите кои ги градите се за...

Дали знаете зошто Катар има сини патиштата?

Катар секогаш е во центарот на вниманието, а покрај фудбалот, луѓето ги интересираат и детали кои во оваа земја се сосема нормални, а...
0фановикако
3,802следбенициследете
0претплатницисе претплатите
spot_img

Hot Topics